Nowy numer 22/2020 Archiwum

Legnica. Zostań bohaterem - adoptuj medyka!

Fantastyczna inicjatywa modlitwy za tych medyków, którzy ryzykują życie, walcząc z epidemią.

Za dwa dni będziemy przeżywali uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Tego dnia wielu z nas podejmie trud duchowej adopcji dziecka poczętego. Ale już teraz można podjąć inną adopcję. Możecie przyłączyć się do inicjatywy Adoptuj Medyka. Inicjatywa ta powstała u krakowskich ojców franciszkanów a w diecezji legnickiej głośno mówi o niej ks. Krzysztof Paszkiewicz z parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy.

Na liście medyków objętych modlitwą już znalazło się kilkanaście osób z Legnicy i okolic. Wśród nich parasolem modlitwy objętych został Henryk Babuśka.

- Słyszałem i czytałem, że ruszyła taka akcja i że modlą się również za mnie - mówi "omadlany" medyk. - Gdy przeczytałem o tej inicjatywie, pomyślałem sobie, że to coś pięknego, że ktoś docenia medyków. Ja jestem takim technicznym medykiem ale jest to dla mnie ważne, że ktoś chce poświęcić czas i pomodlić się za mnie, za moich kolegów i znajomych. Jesteśmy na pierwszej linii walki z koronawirusem. Powiem jeszcze więcej - jakiekolwiek formy wsparcia okazywane nam przez ludzi, są przez nas bardzo ale to bardzo pozytywnie odbierane. Czy to przez pracowników technicznych, przez ratowników, lekarzy, pielęgniarki. Oni wszyscy czują wtedy, że nie są sami i że pracują dla tych ludzi. Takie gesty okazywane nam na co dzień nastrajają nas pozytywinie, bo proszę pamiętać, że my też jesteśmy "tylko" ludźmi. Podejmujemy wielkie wielkie ryzyko a po dyżurze idziemy do rodzin. To wielki stres, czy przypadkiem nie przyniesiemy wirusa do rodziny. A po odpoczynku znowu idziemy w miejsce wielkiego ryzyka - mówi Henryk Babuśka.

Jak można podjąć adopcję? Tak piszą franciszkanie:

W związku z tym zapraszamy wszystkich do modlitewnej adopcji tych, którzy służą w tym trudnym czasie z narażeniem życia. Otoczmy ich i ich rodziny naszą modlitwą. Jeśli ktoś chce adoptować duchowo jakąś osobę, niech podejmie codziennie modlitwę w intencji tej osoby i jej rodziny. Wystarczy w sercu zdecydować się na taką adopcję, podjąć wysiłek modlitwy i pozostawić Bogu kwestię wyboru konkretnej osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama