Nowy numer 47/2020 Archiwum

Legnica. Zostań bohaterem - adoptuj medyka!

Fantastyczna inicjatywa modlitwy za tych medyków, którzy ryzykują życie, walcząc z epidemią.

Za dwa dni będziemy przeżywali uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Tego dnia wielu z nas podejmie trud duchowej adopcji dziecka poczętego. Ale już teraz można podjąć inną adopcję. Możecie przyłączyć się do inicjatywy Adoptuj Medyka. Inicjatywa ta powstała u krakowskich ojców franciszkanów a w diecezji legnickiej głośno mówi o niej ks. Krzysztof Paszkiewicz z parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy.

Na liście medyków objętych modlitwą już znalazło się kilkanaście osób z Legnicy i okolic. Wśród nich parasolem modlitwy objętych został Henryk Babuśka.

- Słyszałem i czytałem, że ruszyła taka akcja i że modlą się również za mnie - mówi "omadlany" medyk. - Gdy przeczytałem o tej inicjatywie, pomyślałem sobie, że to coś pięknego, że ktoś docenia medyków. Ja jestem takim technicznym medykiem ale jest to dla mnie ważne, że ktoś chce poświęcić czas i pomodlić się za mnie, za moich kolegów i znajomych. Jesteśmy na pierwszej linii walki z koronawirusem. Powiem jeszcze więcej - jakiekolwiek formy wsparcia okazywane nam przez ludzi, są przez nas bardzo ale to bardzo pozytywnie odbierane. Czy to przez pracowników technicznych, przez ratowników, lekarzy, pielęgniarki. Oni wszyscy czują wtedy, że nie są sami i że pracują dla tych ludzi. Takie gesty okazywane nam na co dzień nastrajają nas pozytywinie, bo proszę pamiętać, że my też jesteśmy "tylko" ludźmi. Podejmujemy wielkie wielkie ryzyko a po dyżurze idziemy do rodzin. To wielki stres, czy przypadkiem nie przyniesiemy wirusa do rodziny. A po odpoczynku znowu idziemy w miejsce wielkiego ryzyka - mówi Henryk Babuśka.

Jak można podjąć adopcję? Tak piszą franciszkanie:

W związku z tym zapraszamy wszystkich do modlitewnej adopcji tych, którzy służą w tym trudnym czasie z narażeniem życia. Otoczmy ich i ich rodziny naszą modlitwą. Jeśli ktoś chce adoptować duchowo jakąś osobę, niech podejmie codziennie modlitwę w intencji tej osoby i jej rodziny. Wystarczy w sercu zdecydować się na taką adopcję, podjąć wysiłek modlitwy i pozostawić Bogu kwestię wyboru konkretnej osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama