Nowy numer 38/2023 Archiwum

Legnica. Franciszkanie seniorom

Zakonnicy służą pomocą w zakupie leków, żywności, a nawet w dotarciu do przychodni.

Franciszkanie z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy zorganizowali akcję pomagania seniorom. Do szlachetnej inicjatywy dołączają wierni.

- Krążąc po sieci, natrafiłem na akcje pomocy starszym. Postanowiłem zaproponować współbraciom wprowadzenie tego dzieła i w naszej parafii - mówi o. Piotr Kantorski OFMConv. - Większość naszych wiernych ma już swoje lata i nie chcemy, by ktoś pozostał bez opieki - tłumaczy franciszkanin z kościoła pw. św. Jana.

Szybko okazało się, że franciszkanie w swoim dziele nie pozostaną sami. Jeszcze tego samego dnia, tuż po ogłoszeniach parafialnych, do zakrystii zgłosiły się osoby, które zapragnęły włączyć się do pomocy. - Razem z dziewczyną szybko podjęliśmy decyzję, że chcemy wziąć w akcji aktywny udział - mówi pan Adam. - W razie potrzeby pozostajemy w pogotowiu. Jesteśmy młodzi, w takich chwilach powinniśmy pomagać - dodaje mężczyzna.

O tym, jak akcja wygląda w praktyce, postanowiliśmy zapytać o. Jana Janusa OFMConv, proboszcza parafii. - Dostajemy różne telefony, część z nich jest nawet z zagranicy - opowiada kapłan. - Dzwonią Polacy, którzy proszą, by zaopiekować się babcią, która pozostała na miejscu i potrzebuje np. żywności, lekarstw - tłumaczy o. Jan. W razie potrzeby gotowi jesteśmy nawet dowieźć osobę starszą do przychodni - tłumaczy kapłan.

Franciszkanie zachęcają do zgłaszania osób w potrzebie. Aby to zrobić, wystarczy zadzwonić pod numer klasztoru: (76) 724 41 77. Telefonicznie mogą się również zgłaszać chętni do wzięcia aktywnego udziału w akcji. Zakonnicy apelują o zwrócenie uwagi na starszych sąsiadów: "Pomóżmy im przetrwać ten czas!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast