Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niezwykły poradnik na niedzielę

Dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii zrodziła wśród osób wierzących mnóstwo pytań. Nasz gość odpowiada na najbardziej interesujące z nich.

Dzięki dekretom biskupów diecezjalnych katolicy w Polsce są zwolnieni na czas pandemii od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Jest to rzecz wyjątkowa w Polsce, stąd wśród osób wierzących w naturalny sposób zrodziły się pytania np. o to, jak w takim razie przeżyć Komunię duchową z Jezusem, czy można zorganizować w domu czytanie Pisma Świętego i jak się ono ma do Eucharystii w kościele, czy klękać w domu podczas oglądania transmisji Mszy św. przez telewizję? A co zrobić z dziećmi, które podczas takiej Mszy św. zaczynają się wiercić i raczej nie są zainteresowane oglądaniem księdza w telewizorze?

Takie i podobne pytania zadaliśmy ks. Krzysztofowi Wiśniewskiemu, dogmatykowi i ojcowi duchownemu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Warto poświęcić kilka minut i posłuchać, czym w ogóle jest liturgia dla chrześcijan i jak się ma ta teoria do sprawowania liturgii słowa w domu:

Ks. dr Krzysztof Wiśniewski odpowiada na trudne pytania czasu pandemii.
Gość Legnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama