Nowy numer 48/2020 Archiwum

Legnica. Post o chlebie i wodzie

W parafii katedralnej ruszyło duszpasterstwo on-line.

Bardzo ciekawą inicjatywą okazała się obecność w internecie parafii katedralnej. Od samego początku kapłani pracujący w tym miejscu zapraszali na wieczorne transmisje z modlitwy w kaplicy znajdującej się na plebanii. Od drugiego tygodnia ilość transmisji zwiększyła się na tyle, że powstała nawet nazwa „Duszpasterstwo on-line”.

– Jesteśmy cały czas na służbie, cały czas dla ludzi. Nie zawiesiliśmy naszej działalności duszpasterskiej. Udzielamy sakramentów, sprawujemy Msze św. Korzystając z możliwości transmisji internetowej rozpoczęliśmy modlitwę i otrzymaliśmy bardzo dużo wiadomości, że słuchają i modlą się z nami ludzie m.in. ze Stanów Zjednoczonych i Anglii. Postanowiliśmy więc zaproponować transmisje Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, głosimy homilie, zachęcamy do udzielania sobie pomocy. Modlimy się, błogosławimy, przekazujemy informacje - mówi ks. Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej.

Kapłani zapraszają nas dzisiaj do inicjatywy postu o chlebie i wodzie. - Poprosiliśmy naszych parafian, aby przez cały piątek podjąć post ścisły i złączyć go z modlitwą. Sam Pan Jezus zachęcał, by modlitwą i postem niszczyć zło. Dodatkowo o godzinie 15 całą naszą wspólnotą kapłańską pracującą przy katedrze przyjdziemy do świątyni, by modlić się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie ruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym i relikwiami świętych. Przejdziemy ulicami naszego miasta. Podzieliliśmy parafię na rejony i dzisiaj pójdziemy ulicami pierwszego z nich. Kolejnymi będziemy wędrować w kolejnych tygodniach. Zaprosiliśmy parafian do wystawienia na ten czas obrazu Matki Bożej, na znak duchowej łączności i zaufania Panu Bogu na wzór Maryi - mówi proboszcz parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama