Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przedsiębiorcy i pracodawcy, rozpocznijcie dobrze Wielki Post

Duszpasterstwo "Talent" zaprasza przedsiębiorców i pracodawców na rekolekcje wielkopostne przygotowane specjalnie dla nich.

Wydarzenie odbywać się będzie 6-8 marca w zespole poklasztornym karmelitów „Garnierówka” w Głębowicach. Nauki wygłosi ks. Grzegorz Piątek SCJ, wieloletni duszpasterz przedsiębiorców. Uczestnicy zbiorą się pod hasłem: „Świętość powszednia przedsiębiorcy. O sprawianiu, aby każdy dzień był ważny”.

- Z uwagi na bardzo intensywny tryb życia przedsiębiorców w ogromnej mierze nie mają oni możliwości, aby uczestniczyć w pełni w rekolekcyjnych parafialnych, zwłaszcza w dni powszednie. Dlatego zjazd weekendowy dla tej grupy społecznej staje się idealnym rozwiązaniem - mówi Jakub Maryniaczyk, przedsiębiorca zaangażowany w duszpasterstwo „Talent”.

Prowadzący rekolekcje sercanin, ks. Grzegorz Piątek, od wielu lat niemal codziennie spotyka się z polskimi przedsiębiorcami, zna ich troski i radości, specyfikę życia, trudności wynikające z realizacji powołania przedsiębiorcy katolika: świętość, odpowiedzialność za zbawienie swoje, rodziny, pracowników, kooperantów, urzędników, polityków.

- Będę starał się zachęcić wszystkich uczestników do wejścia na drogę świętości. Papież Franciszek mówi, że w Kościele bardzo potrzeba jest świętość klasy średniej. Nawiązuje tu do znaczenia klasy średniej w każdym społeczeństwie. Od jej wielkości i jakości zależy jakość życia. Podobnie jest w przypadku wspólnoty ludu Bożego  - mówi prowadzący ks. Grzegorz Piątek.

- 48-godzinne wyciszenie daje możliwość zweryfikowania i skorygowania swojej hierarchii wartości. Jest to niezwykła szansa na zmianę myślenia z "mam swoją firmę" na "prowadzę firmę daną mi w zarządzanie przez Boga i dla Niego chcę zarządzać jak najlepiej” - tłumaczy J. Maryniaczyk.

Rekolekcje to również czas spotkania z innymi przedsiębiorcami, podobnymi jeśli chodzi o sposób życia, pojmowania świata, przeżywania wiary i łączenia jej z biznesem.

- Stwarzamy przy tym szansę na nawiązanie relacji przyjacielskich, które mogą się też przekładać na wspólne projekty biznesowe czy współdziałanie i pomoc przy rozwiązywaniu problemów. Tak tworzy się rzeczywista wspólnota przedsiębiorców katolickich - podsumowuje wrocławianin.

Zapisy odbywają się przez formularz na stronie TUTAJ.

A przed wyjazdem na rekolekcje zapraszamy na spotkanie w ramach duszpasterstwa "Talent" we Wrocławiu, które odbędzie się 26 lutego w Domu Notre Dame przy ul. św. Marcina 12. Całość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00 w kaplicy, po niej nastąpi poczęstunek, wykład i dyskusja w grupach. Wstęp wolny, nie ma konieczności zgłoszeń.

Duchowe umocnienie ludzi biznesu
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent"

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama