Nowy numer 13/2020 Archiwum

Pączki na ławki! przejdź do galerii

Blisko 600 pączków trafi do wiernych z parafii w Karpnikach dzięki akcji Rady Parafialnej.

Już po raz 4. Rada Parafialna w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Karpnikach rozprowadza pączki wśród mieszkańców Karpnik, Krogulca, Strużnicy oraz Gruszkowa. Dowóz pączków jest gratisowy. Dostarczają je członkowie Rady oraz róż Żywego Różańca, którzy wcześniej przepakowali przywiezione przez proboszcza pączki. Ks. Ireneusz Kościk, proboszcz miejsca, po przepyszne wypieki pojechał już o 4 rano.

- Sednem akcji jest to, że pączki są nieco droższe niż te, które można nabyć w piekarniach. Jednak nikt się nie obraża, bo zarobione przez parafię pieniądze idą na konkretne wsparcie kościoła. W poprzednich latach dzięki akcji "Pączek”, a także m.in. festynom wielkanocnym, bożonarodzeniowym i lipcowym, działaniom druhom z OSP Karpniki i parafialnej Grupie Teatralnej "Wystarczy?", udało się zebrać 120 tys. zł na renowację ołtarza do kościoła parafialnego.

Tegoroczna akcja z Tłustego Czwartku wesprze nową inicjatywę - zbiórkę pieniędzy na zakup nowych ławek do kościoła. - Te które mamy mają około 90 lat. Część pieniędzy na nowe ławki, niewielka, jest już na koncie bankowym. Akcja „Pączek” pomoże nam w jakimś procencie. Naszą radością jest to, że na święta Wielkiej Nocy odrestaurowany ołtarz wróci do naszego kościoła. To piękny przykład, że taka wspólna praca i zaangażowanie parafian już procentuje - tłumaczy ks. Ireneusz.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama