Nowy numer 2/2021 Archiwum

Legnica. Weekend dla powołań przejdź do galerii

Prawie 40 kilkunastoletnich chłopców zjechało na trzy dni do Domu Ziarna na rekolekcje powołaniowe.

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej w przerwie międzysemestralnej nie próżnuje i organizuje rekolekcje powołaniowe. Pierwszy turnus już za nami. Skorzystało z niego ponad 40 chłopców ze starszych klas szkoły podstawowej oraz pierwszych klas szkół średnich.

- Z uśmiechem możemy powiedzieć, że przyjeżdżają do nas ludzie, którzy nie znają trybu naszego życia i funkcjonowania, ale na poważnie - jest to dla nas wielka radość. Oznacza to bowiem, że młodzi ludzie szukają kontaktu z Panem Bogiem. Przyjeżdżają do nas, by tutaj w ciszy posłuchać głosu Pana Boga i może dać się złowić Jezusowi. Rekolekcje nazywamy powołaniowymi, ale faktycznie wielu ich uczestników nie myśli o powołaniu kapłańskim. Są jednak też tacy, którzy wprost myślą o kapłaństwie. Ci pytają w rozmowach, czy to, co czują, to co słyszą w swoim sercu, to aby na pewno głos powołania - mówi ks. dr Paweł Wołczański, ojciec duchowny legnickiego seminarium.

W planie każdych takich rekolekcji znajduje się miejsce na modlitwę prywatną, ale także wspólnotową, konferencje o życiu duchowym, rozmowy z klerykami i przełożonymi wspólnoty seminaryjnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama