Nowy numer 07/2020 Archiwum

Jelenia Góra. Jezus was dostrzega! przejdź do galerii

Biskup Marek Mendyk odwiedził pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas w Jeleniej Górze.

Światowy Dzień Chorego tj. 11 lutego br. a więc wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes to czas szczególnej modlitwy za osoby cierpiące.

Z tego względu bp Marek Mendyk odwiedził pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego o profilu rehabilitacyjnym w Jeleniej Górze. Towarzyszyli mu m.in. ks. Robert Serafin, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej, a także ks. Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

Biskup razem z kapłanami mieszkającymi w ZOL sprawował liturgię Eucharystii oraz odwiedził pacjentów w ich pokojach.

- Czytamy w Ewangelii jak Jezus wędrując drogami Galilei spotyka chorych, cierpiących, głodnych. Uzdrawia więc, wskrzesza ich, daje im nadzieję. Jezus jednak przede wszystkim ofiarowuje chorym to, czego oczekuje każdy człowiek, bez względu na okoliczności w jaki się znajduje - doświadczenie życzliwości, miłości i szacunku. Daje im też doświadczenie miłosierdzia, czyli On sam ofiaruje siebie samego. Daje im siebie. Moi drodzy, Jezus patrzy z miłością na każdego człowieka. To jego przenikliwy wzrok potrafi zauważyć w człowieku to, co najbardziej ukryte. Jezus patrzy głęboko. Nie rozgląda się obojętnie ale patrzy głęboko człowiekowi w oczy. Akceptuje człowieka takim jakim on jest-z jego słabościami i chorobami. Nikogo nie rani ale wszystkich zaprasza do życia samego Boga. Zawsze możemy spytać, dlaczego Jezus tak postępuje z chorymi? Zapewne dlatego, że sam doświadczał cierpienia i bólu. Tylko ktoś kto osobiście przeżył cierpienie będzie potrafił pocieszyć drugiego człowieka - mówił bp Marek Mendyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama