Nowy numer 13/2020 Archiwum

Pełnia zamysłu Boga

W niedzielę 2 lutego w legnickiej katedrze spotkały się osoby konsekrowane.

Tego dnia przypada święto Ofiarowania Pańskiego, ale i Dzień Życia Konsekrowanego, który w tym roku obchodzony jest już po raz 24.

Z zaproszenia do wspólnego przeżywania Eucharystii, a także późniejszego spotkania skorzystało kilkadziesiąt osób. Były to siostry zakonne, m.in. elżbietanki, magdalenki, franciszkanki, a także zakonnicy, m.in. franciszkanie (brązowi i czarni) oraz pijarzy.

Liturgia tego dnia zaczęła się w nietypowym miejscu. Po wyjściu z zakrystii kapłani, z biskupem legnickim na czele, stanęli nie przy głównym ołtarzu, ale w bocznej nawie. Tam bp Zbigniew przywitał wiernych, a następnie pobłogosławił świece, po czym rozpoczęła się procesja do ołtarza głównego. Podczas homilii biskup legnicki wskazywał, że wniesienie Jezusa do świątyni rozpoczęło nowy rozdział ludzkości, w którym Jezus pokazał, że jest możliwe życie zgodne w pełni z zamysłem Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama