Nowy numer 2/2021 Archiwum

Legnica. Transporty FEAD

Kolejne dziesiątki ton żywności zawitały do głównej siedziby Caritas, a dzięki parafialnym zespołom trafią teraz do najbiedniejszych.

W poniedziałek 3 lutego na parkingu przy głównej siedzibie Caritas Diecezji Legnickiej zaparkował samochód ciężarowy, po brzegi wypełniony jedzeniem. We wtorek i środę pojawią się kolejne. W sumie do środy przez parking przewinie się aż 55 palet żywności. Będą na nich ustawione m.in soki, buraczki w słoikach, powidła, konserwy.

- Jest to kolejna partia żywności, która w ramach programu FEAD dotrze teraz do osób potrzebujących. Obecny program rozpoczął się w styczniu i potrwa do końca lipca. Przez te pół roku Caritas przyjmie w sumie ponad 362 tony produktów - mówi Łukasz Żygadło z Caritas.

Z Legnicy żywność odbiorą parafie in. z Chojnowa, Chocianowa, Legnicy i Bolesławca. Profesjonalizm Caritas doceniły też samorządy. W tym roku z pośrednictwa organizacji w dystrybucji jedzenia korzysta aż siedem gminnych ośrodków pomocy społecznej: GOPS Miłkowice, Kunice, z Legnickiego Pola, Krotoszyc, Rui, Zagrodna (powiat złotoryjski) oraz Radwanic (powiat polkowicki).

Legnica. Transporty FEAD   W rozdzielaniu potrzebującym biorą udział dziesiątki wolontariuszy z parafialnych zespołów Caritas. Jędrzej Rams /Foto Gość

FEAD to nie tylko wsparcie żywnościowe. W ramach programu Caritas jest zobowiązana przeprowadzić serię warsztatów m.in. kulinarnych, dietetycznych i dotyczących zdrowego żywienia, spotkań nt. programów edukacyjnych mających na celu zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności czy też warsztatów edukacji ekonomicznej (nauka tworzenia, realizacji i kontroli realizacji budżetu domowego, ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego, z uwzględnieniem wszystkich finansowych i rzeczowych dochodów rodziny, w tym darów żywnościowych).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama