Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dzieci na dywaniku przed Jezusem przejdź do galerii

W parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy pozwalają dzieciom "przychodzić do Jezusa".

W legnickiej parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej jest zwyczaj, że w pierwszą niedzielę miesiąca odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 w kościele gromadzi się więcej dzieci niż dorosłych. Są one zaproszone na specjalną adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszą niedzielę lutego zgromadziło się ich blisko 20.

Adoracja odbywa się u stóp ołtarza. Rozścielany jest specjalny dywan, na którym siadają dzieci. Gdy już zajmą wygodną pozycję, rozpoczyna się krótka adoracja, a zarazem katecheza. Modlitwę animują świeccy, którzy sami są rodzicami. - Oczywiście że dzieci mają ograniczoną cierpliwość i gdybyśmy przygotowali godzinną adorację, to zaraz by się zaczęło kręcenie i wiercenie się. Dlatego idea jest prosta - kilka piosenek, trochę modlitwy, trochę katechezy. Organizujemy to od trzech lat i zawsze pojawiają się rodzice z dziećmi. Mamy nadzieję, że to będzie taki początek ich życia z Jezusem. Chcemy, żeby wiedziały, że Jezus nie jest kimś strasznym, odległym, ale bliskim, kimś, do kogoś można przyjść i z nim pobyć. Może przez to adoracja stanie się dla nich czymś zupełnie normalnym Przecież tego właśnie chyba chce sam Jezus? - mówi Rafał Krótki, jeden z organizatorów.

To niby nic szczególnego, a jednak dzieci co miesiąc wracają, by spędzić pół godziny przed Jezusem Eucharystycznym.

- Przychodzę bo trochę mnie zachęcają rodzice, a trochę sam chcę. Zawsze się cieszę, że jest pierwsza niedziela i że będzie ta nasza adoracja. Ja wierzę, że jest tam Pan Jezus i jak tu przychodzę, to mówię mu, co mi się udało, proszę go o różne rzeczy - mówi 8-letni Michał.

Następne spotkanie już w marcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama