Nowy numer 43/2020 Archiwum

A po co czekać?

W niedzielę 26 stycznia obudziliśmy się w nowej rzeczywistości, ponieważ w diecezji legnickiej odbyło się pierwsze spotkanie wolontariatu misyjnego prowadzonego przez ojców salwatorianów.

Kilku misjonarzy i osoby, które myślą o misjach, spotkało się w Legnicy z ks. Wojciechem Poradą, wieloletnim misjonarzem w Albanii, a obecnie opiekunem Wolontariatu Misyjnego Salvator.

– Pojawiliśmy się w Legnicy, by zasiać ziarno zapału misyjnego. Nie zaczyna się tego od wołania o potrzebie misji, ale od przylgnięcia do Chrystusa. Temu służą proste formy – modlitwa, adoracja Pana Jezusa, dzielenie się tym, jak żyjemy w normalnym życiu jako uczniowie Chrystusa. Gromadzimy młodych ludzi, by dać im świadectwo, ale i możliwość bycia z Jezusem, bo to rodzi siłę i moc niesienia Go innym w domu rodzinnym, w pracy, ale i na innych kontynentach – mówi kapłan. – Obecne młode pokolenie sporo podróżuje i nie ma wewnętrznych barier, by jechać do innych krajów a nawet na inne kontynenty. Dlatego chcemy siać ziarno misyjności, bo wierzymy, że również w diecezji legnickiej są osoby, które Bóg zaprasza do wyjazdu na misje – mówi ks. Wojciech. Wolontariat pojawił się u nas m.in. na Spotkaniu Młodych w Legnickim Polu (będzie również w Krzeszowie!) za sprawą kilku osób, które pochodzą z naszej diecezji a przeszły formację w Wolontariacie i służyły już na misjach. W zeszłym roku na Filipinach „wakacje” spędziła Joanna Mackieło, liderka wrocławskiego regionu Wolontariatu, która pochodzi z Jeżowa Sudeckiego. – Nie pamiętam co do dnia, ale pamiętam, że kilka lat temu zobaczyłam film z salezjańskich misji w Afryce. Pamiętam moją zaskakującą myśl: „Ale to musi być fajne!”. Ta myśl później wracała, aż w końcu odnalazłam Wolontariat i stałam się misjonarką. Dlatego teraz śmiało mogę doradzić – jeżeli miałeś, miałaś kiedyś podobną myśl, to znajdź nas w internecie. Po co czekać i odkładać na jutro? Poczytaj, skontaktuj się z nami. Będą kolejne spotkania wolontariatu, więc może przyjedziesz do nas? – mówi Joanna Mackieło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama