Nowy numer 49/2020 Archiwum

Legnica. Wielki koncert kolęd i pastorałek przejdź do galerii

Wielkie wydarzenie kulturalne połączyło wiernych legnickich parafii.

W niedzielę 26 stycznia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się wielki koncert kolęd i pastorałek. Tamtego wieczora na legnickim Os. Piekary zebrał się tłum ludzi chcących nacieszyć się jeszcze bożonarodzeniową atmosferą. Część z nich przybyła specjalnie na występ swoich pociech.

- Próby trwały około tygodnia. W parafii dysponujemy odpowiednimi salami i to właśnie do nich zaprosiliśmy artystów. Próba generalna musiała się już jednak odbyć w świątyni, a mieliśmy z tym pewien problem, bo zepsuł nam się piec - mówi ks. Jan Mateusz Gacek, proboszcz kościoła pw. NSPJ w Legnicy. - Jeszcze rano go naprawiałem. Na szczęście mi się udało i zdążyliśmy na czas - dodaje ze śmiechem.

Zapytaliśmy ludzi wchodzących do kościoła co w tak chłodny dzień zachęciło ich do wyjścia z domów -Przyjechaliśmy po prostu posłuchać kolęd. Żona znalazła na facebooku informację i jesteśmy - powiedział Grzegorz, który na wydarzeniu pojawił się z synem Jankiem. - Nasze dziecko śpiewa w chórze, nie mogło nas zabraknąć –powiedzieli Wiola i Kamil.

Ks. J. Gacek tłumaczy, że koncert stanowi również formę docenienia legnickich muzyków - Wydarzenie było także okazją do tego, by zaprezentować swoje umiejętności przed rodziną czy znajomymi. Chcieliśmy w pewien sposób uszanować lokalnych artystów, których Pan Bóg obdarzył talentem muzycznym - powiedział gospodarz parafii.

Koncert trwał około 1,5 godziny. Wszyscy zapytani przez nas uczestnicy wyrażali się o wydarzeniu w samych superlatywach - Było pięknie. Występ bardzo się nam podobał. Koncert był ucztą dla duszy – mówiły Panie Jadwiga i Bożena. -Całe wydarzenie było po prostu wspaniałe - podsumowała Aleksandra.  

W koncercie wzięły udział chóry: „Madrygał” Legnickiego Centrum Kultury, „Cantus” II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy oraz parafialny chór Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Akompaniowała Legnicka Orkiestra Symfoniczna. Nie zabrakło również solowego głosu Aleksandry Lisowskiej. Artystom towarzyszyli aktorzy Katarzyna Dworak i Paweł Wolak, którzy wplatali w koncert wątki poetyckie. Całość wydarzenia poprowadziła Anna Wagner. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama