Nowy numer 49/2020 Archiwum

Legnica. Rekolekcje dla myślących o kapłaństwie

W lutym będziesz miał kilka okazji, żeby przyjechać do legnickiego seminarium i pomóc sobie odpowiedzieć na pytanie, czy kapłaństwo jest dla ciebie...

Pierwsza taka okazja jest skierowana do tegorocznych maturzystów. Będzie to weekend 31 stycznia-2 lutego.

Druga okazja to rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w okresie ferii zimowych: 14-16 lutego 2020 r., dla kl. VII i VIII szkoły podstawowej i kl. I szkoły ponadpodstawowej oraz 21-23 lutego 2020 r., dla młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Zobacz jak wyglądały rekolekcje przed rokiem - Rekolekcje powołaniowe

Program rekolekcji został specjalnie przygotowany dla uczestników. W centrum jest Eucharystia, której przewodniczy Biskup. Wszystkie inne punkty do niej prowadzą. Młodzież ma okazję skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Klerycy przygotowują nabożeństwo adoracji Krzyża i prowadzą modlitwę uwielbienia. Są konferencje, katechezy, spotkania w grupach, wspólne przeżywanie posiłków. Młodzież ma możliwość zapoznania się z miejscem formacji kandydatów do kapłaństwa i poznania niektórych elementów tej formacji. Doświadczenie pokazuje, że tym co najbardziej dotyka i przemawia, co może być tą mocną stroną rekolekcji, są wieczorne nabożeństwa, dobrze przygotowana liturgia, spotkania w grupach, a także możliwość indywidualnych rozmów z klerykami, przełożonymi i ojcami duchownymi.

- Jesteśmy otwarci na działanie Ducha Świętego, który nieustannie prowadzi Kościół Boży i nas w tym Kościele. Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa: Oto wielka Tajemnica wiary, będące jednocześnie hasłem obecnego roku duszpasterskiego w Polsce. Podczas rekolekcji będziemy starali się odkrywać prawdę o Eucharystii, która jest Tajemnicą wiary, celebrowaną i obecną pośród nas.  Tak jak wspomniałem wcześniej, do dyspozycji uczestników będą ci, którzy tworzą wspólnotę seminaryjną, a więc alumni, przełożeni i ojcowie duchowni. Będą obecni także Księża Biskupi. Każdy według swoich funkcji, zadań i możliwości będzie zaangażowany w prowadzenie rekolekcji i spotkania zarówno wspólnotowe jak i indywidualne - tłumaczy ks. Tomasz Kołodziej z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

A oto możliwości kontaktu: ks. Tomasz Kołodziej, ul. Jana Pawła II nr 1, 59-220 Legnica, tel. (076) 72 – 44 – 156, tel. furta (076) 72 – 44 – 125, email: x.tkolodziej@interia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama