Nowy numer 07/2020 Archiwum

Wolę misję niż „byle do piątku”

Ks. Mariusz Jeżewicz SDB, dyrektor Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Bosko w Lubinie, mówi o charyzmacie założyciela salezjanów i współczesnych problemach młodych.

Jędrzej Rams: Przed nami wkrótce liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko. Czym jest dla Księdza ten dzień?

Ks. Mariusz Jeżewicz: Odpowiem tak − zostałem zaproszony do Szczecina, by tam w kościele pw. św. Jana Bosko, w dniu odpustu, przewodniczyć Eucharystii i powiedzieć homilię. Długo zastanawiałem się, o czym mówić. Wymyśliłem, że zbuduję ją na takim porównaniu: są trzy podstawowe typy ludzi. Pierwszy to ci, którzy życie traktują jako wyścig, miejsce maksymalnego dorobienia się i kariery. Drugi typ to ludzie mający w głowie tylko myśli: „Byle do piątku”, „Kiedy będą wakacje?”, „Znowu poniedziałek”. Trzeci typ to ludzie, którzy myślą, że w życiu mają do zrealizowania jakąś misję. Takimi są ludzie święci. Takim był ks. Jan Bosko. On dla mnie jest tym, który zapala, imponuje, zachęca, motywuje. 31 stycznia nie jest więc dniem jego śmierci, ale narodzenia się dla nieba. Jest to dzień takiej dobrej śmierci. Powiem ludziom w Szczecinie, że warto przeżyć życie jako misję, tak jak ks. Bosko.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama