Nowy numer 49/2020 Archiwum

Witaminy dla małżeństwa

Ferie to nie tylko czas odpoczynku dla dzieci ale także wzmacniania małżeństwa. Pojedzcie na taki weekend, na pewno skorzystacie.

W naszej diecezji istnieje grupa katolickich małżeństw, która buduje chrześcijańską jedność na co dzień.

Jest to wspólnota Chemin Neuf, która jest wprawdzie wspólnotą katolicką, ale o powołaniu ekumenicznym. Jak sami tłumaczą: „Małżeństwa, rodziny, osoby konsekrowane: wszyscy oni wybrali przygodę życia wspólnotowego idąc za Chrystusem ubogim i pokornym, aby służyć Kościołowi i światu.

- Papież Franciszek w "Amoris laetitia" pisze, że Kościół powinien troszczyć się o małżeństwa, zwłaszcza w pierwszych latach po ślubie. Jedną z misji wspólnoty jest praca na rzecz małżeństw i rodzin o nazwie Kana. Istotą misji Kana jest formacja małżeństw dla ich wzrostu i pogłębienia miłości, zgodnie z najgłębszym powołaniem małżonków - tłumaczą Robert i Małgorzata Marxowie ze Wspólnoty Chemin Neuf.

Każdego roku Wspólnota zaprasza małżonków do przeżycia tygodniowej Sesji Kana oraz szczególnego weekendu formacyjnego – otwartego dla wszystkich małżeństw niezależnie od stażu czy zaangażowania w Kościele. 

W tym roku po raz drugi weekend taki odbędzie się dla zachodniej części Polski od 18 do 19 kwietnia w Zaborówcu koło Leszna. Będą warsztaty, nauczania i wspólna modlitwa. Nie zabraknie elementów rodzinnych, można także przyjechać z dziećmi. Małżeństwa, które chciałyby wziąć udział w weekendzie, mogą się zgłosić przez stronę internetową www.chemin-neuf.pl, wchodząc w zakładkę "Kana dla małżeństw i rodzin". Weekend ten zostanie poświecony bardzo ważnemu  zagadnieniu: „Życie zawodowe, życie rodzinne - jak to połączyć?”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama