Nowy numer 07/2020 Archiwum

Zgorzelec. Tęsknią za pielgrzymką przejdź do galerii

Grupa nr 5 spotkała się w Zgorzelcu na dorocznym łamaniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd. Mówią głośno: "Chcemy na pielgrzymkę!".

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu, a następnie wszyscy udali się do zaprzyjaźnionego przedszkola nr 8. W rodzinnej atmosferze złożyli sobie życzenia i zasiedli do wspólnego stołu, na którym nie zabrakło prawdziwie świątecznego posiłku, czyli krokietów i barszczu, a także ciast i innych słodkości.

Grupa nr 5 wyrusza na pielgrzymkowy szlak najwcześniej ze wszystkich grup Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. O ile cała Pielgrzymka wyrusza z Legnicy o świcie 29 lipca, to pątnicy spod znaku św. Jadwigi (która im patronuje) wychodzi na pielgrzymkowy szlak o poranku 25 lipca. "Piąteczka" idzie m.in. przez Bolesławiec i Chojnów, by wieczorem 28 lipca, po 100 km marszu ze Zgorzelca, zameldować się na nocleg w Legnicy. Stąd mają już "tylko" 250 km na Jasną Górę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama