Nowy numer 07/2020 Archiwum

Wojanów. Wandale sprofanowali krzyż

W Ściegnach oraz Wojanowie doszło do dwóch aktów wandalizmu. Zniszczono figury Matki Bożej oraz przydrożny krucyfiks.

W Ściegnach nieznani sprawcy zniszczyli figurę Matki Bożej. W Wojanowie zdewastowano figurę Jezusa na krzyżu oraz figury aniołów stojące przy krzyżu.

- Jako parafia kilka lat temu odnowiliśmy ten krzyż, a na 700-lecie naszej miejscowości parafianie ufundowali pasyjkę. Cóż, wisiała dwa lata i właśnie została zniszczona - mówi ze smutkiem ks. Andrzej Spelak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojanowie.

W przyszły piątek przy krzyżu zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji przebłagania i wynagrodzenia Bogu za grzech znieważenia.

Sprawa zniszczenia została już zgłoszona policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • karpik
    18.01.2020 10:20
    Parafia ma piękny kościółek z obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Tylko na Msze przychodzi coraz mniej ludzi. Nie ma młodych i nie ma dzieci. Czy to dzwonek na opamiętanie dla parafian?
    doceń 16
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama