Nowy numer 07/2020 Archiwum

Caritas. Jest żywność z FEAD

Do Legnicy i Jeleniej Góry dotarła nowa dostawa jedzenia w ramach funduszu wsparcia osób najbiedniejszych.

Do magazynów Caritas Diecezji Legnickiej w Jeleniej Górze oraz Legnicy dotarła nowa partia żywności rozdzielanej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Jest on współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Program potrwa do końca lipca. W tym czasie do magazynów Caritas, a następnie licznych parafii naszej diecezji, trafi aż 360 ton jedzenia. Najwięcej żywności otrzyma parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie, która w ten sposób wspiera aż 900 osób.

- Nie musimy brać udziału w programie FEAD. Przystępujemy dobrowolnie. Przystępujemy, bo chcemy, nieść pomoc najbardziej potrzebującym a do tego została przecież powołana Caritas Diecezji Legnickiej. Ten program jest obecnie największą taką sposobnością, nie ma drugiego tak dużego programu żywnościowego w Polsce - mówi Łukasz Żygadło z Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama