Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czekają na zdjęcia szopki

Można już wysyłać zdjęcia na ogólnopolski konkurs parafialnych szopek betlejemskich.

Stowarzyszenie Charytatywne „Żyć Godnie” Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach zaprasza do drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Parafialną Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich parafii rzymsko-katolickich oraz grup formalnych działających w parafiach.

- Jest to jedyny taki konkurs, jaki odbywa się w czasie, kiedy faktycznie powstają szopki i cieszą nasze oczy w naszych kościołach - mówi Stanisław Rapczuk, kierownik WTZ. - Wszystkie konkursy zapraszają do robienia szopek gdzieś w listopadzie czy na początku grudnia, w czasie kiedy jeszcze nie ma Adwentu albo ten dopiero się zaczyna. Kiedy już szopki stają w kościołach, a dzieje się to na dzień czy dwa przed Bożym Narodzeniem i kiedy później w liturgicznym czasie bożonarodzeniowym stoją w kościołach, nikt już nie proponuje konkursów. Dlatego zapraszamy do udziału, bo teraz jest nareszcie miejsce, gdzie możecie pochwalić się waszymi dziełami. Poza tym jest wiele konkursów dla indywidualnych twórców a w ogóle nie ma dla parafii. To dziwi, bo w każdym kościele taka szopka jest - mówi Stanisław Rapczuk.

Zdjęcia (maksymalnie 5) trzeba wysłać najpóźniej do 31 stycznia br. na adres e-mail: wtz@wtz.polkowice.pl. Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama