Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nadzieja w miedzrodzine.pl

Ruszyła niezwykła kampania, w której KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządowcy zachęcają do rodzicielstwa zastępczego.

W grudniu w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie przedstawiciele górniczego potentata, stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz poszczególnych samorządów zagłębia miedziowego, m.in. powiatów legnickiego, lubińskiego, głogowskiego, podpisali porozumienie o stworzeniu wspólnej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze. Właśnie pojawił się pierwszy spot reklamowy tej kampanii oraz ruszyła strona www.miedzrodzine.pl.

- Z naszych doświadczeń wynika, że barierą dla rozważających rodzicielstwo zastępcze jest nie tylko obawa przed tym, czy sprostają obowiązkom oraz czy będą mieli niezbędne wsparcie, ale także niekorzystny wizerunek rodziców zastępczych kreowany przez media. O rodzicielstwie zastępczym najgłośniej mówi się w momencie kryzysowych sytuacji. Ten zawód nie ma tzw. dobrej prasy i nie cieszy się społecznym poważaniem. Dlatego potrzeba lokalnej kampanii na temat rodzicielstwa zastępczego jest tak ogromna - mówiła wówczas Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

W Polsce żyje około 72 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodziców. W większości opiekę nad nimi sprawują członkowie rodzin, jednak co najmniej jedna piąta z nich przebywa w tzw. instytucjonalnych formach opieki, czyli domach dziecka lub pogotowiach opiekuńczych.

Kampania "Mie(dź) rodzinę!" jest nastawiona na popularyzację rodzicielstwa zastępczego poprzez promowanie jego pozytywnego wizerunku. Temu służy m.in. strona internetowa www.miedzrodzine.pl oraz kampania reklamowa, która niedługo rozpocznie się w przestrzeni miast Dolnego Śląska.

Pierwszy spot reklamowy przedstawia rodzinę państwa Stefańskich z powiatu lubińskiego. Opiekują się oni 9 dzieci. Kampania koncentruje się na pokazaniu, jak dzieci i opiekunowie przeżywają "pierwsze razy" tj. pierwsze spojrzenia, uśmiechy, sukcesy czy pierwsze wspólne urodziny:

Szukamy rodziców zastępczych dla 40 dzieci z zagłębia miedziowego.
Miedź Rodzinę
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama