Nowy numer 07/2020 Archiwum

Za rok też wrócą

W czasie tegorocznego pielgrzymowania zapłonęło aż 5 zniczy.

W sobotę 11 stycznia blisko 200 osób wzięło udział w 4. pielgrzymce pracowników KGHM do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei królującej w Grodowcu.

O jej początkach opowiada Jacek Dziedzic, górnik z PeBeKa z Polkowic: − To było zaraz po wypadku na ZG Rudna, w którym zginęło 8 górników. Chwilę potem był wypadek na ZG Polkowice-Sieroszowice, gdzie zginęły 3 osoby. Przyszedł do mnie kolega i zaczęliśmy rozmawiać o tym, że nikt ich nie uczcił. Uważaliśmy, że mało było modlitwy za ich dusze. Tak zrodziła się nasza pielgrzymka. Po pierwszym spotkaniu tutaj, w Grodowcu, stwierdziliśmy, że zainteresowanie było tak duże, że wrócimy za rok. Wracamy więc, by modlić się za tych, którzy zginęli w ciągu minionego roku, ale także za żyjących, za naszą pracę. W tym roku mieliśmy 5 zniczy, na cześć tych, którzy w 2019 r. nie zeszli z szychty − mówi górnik.

Liturgii w sanktuarium przewodniczył ks. Marek Kurzawa, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Sobinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama