Nowy numer 49/2020 Archiwum

Te patrole modliły się za Legnicę przejdź do galerii

Chwycili różańce i ruszyli między ludzi. W ten sposób, jak sami mówią, wzięli sprawy miasta, które tak bardzo kochają, w swoje ręce.

W sobotę 11 stycznia sprzed kościoła pw. Świętej Rodziny w Legnicy wyruszyły 4 patrole modlitewne. Mieszkańcy pragnący pozytywnych zmian na lokalnym podwórku ruszyli ulicami miasta.

- Rozmawiałem ostatnio z moim znajomym. Narzekał na to, co się dzieje. Zapytałem go: „A modlisz się w tej intencji?” – mówi Andrzej, uczestnik akcji. - Modliłem się za każde władze, obojętnie czy mi się podobały, czy nie. Niektóre ich decyzje bywają przecież nieodwracalne - dodaje mężczyzna.

Wydarzenie rozpoczyna się niezwykłą Mszą św., której uczestnicy mogą podejść bliżej Chrystusa. Wierni są bowiem zapraszani do ustawienia się tuż przy stole Pańskim, na którym sprawowana jest Eucharystia. W trakcie modlitwy „Ojcze nasz” biorą się za ręce i tym samym mogą objąć stół we wspólnym uścisku. Na koniec liturgii następuje błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, które ma umocnić szczególnie tych, którzy za chwilę wyjdą na ulice miasta.

Uczestnicy podzieleni na patrole wsiadają w auta, by jak najszybciej dotrzeć do miejsc, które - jak mówią - pragną „omodlić”. Tym razem chętnych było dość, by utworzyć z nich 4 grupy. Niektórzy modlili się za tereny przy seminarium i kurii, innym przypadły lokacje najważniejszych urzędów w mieście, szpitala czy szkół. Forma orędowania jest dowolna, dominują Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Modlącym się zależy na czasie, bowiem wszyscy spotykają się o 13.30 w kościele, spod którego wyruszyli. Tam czeka na nich gospodarz parafii ks. Bronisław Kryłowski, który pozostał w kościele z resztą wiernych, by stamtąd orędować za ich szczęśliwy powrót.

- Dostajemy wiele próśb o modlitwę za poszczególne miejsca w Legnicy. Niestety, nie jesteśmy w stanie do wszystkich dotrzeć, ponieważ brakuje nam ludzi. Zapraszamy do nas każdego, komu nie jest obojętny los miasta i jego mieszkańców - zachęca Ewa Lewicka, jedna z organizatorek modlitewnych patroli, które ponownie wyruszą sprzed kościoła pw. Świętej Rodziny w Legnicy już 8 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama