Nowy numer 49/2020 Archiwum

Legnica. Ruszają modlitewne patrole

Mieszkańcy Legnicy, którzy pragną duchowo wspierać swoje miasto i jego mieszkańców, mają ku temu dobrą okazję.

W sobotę 11 grudnia sprzed kościoła pw. św. Rodziny w Legnicy (ul. Słubicka) wyruszą patrole modlitewne. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12, a zakończy błogosławieństwem o godz. 13.30.

Inicjatywa parafii pw. Świętej Rodziny w Legnicy wystartowała na nowo w październiku ubiegłego roku. Wszyscy chcący modlić się za miasto spotykają się w drugą sobotę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12 uczestnicy zostają podzieleni na patrole i parami wysyłani w miasto. Część osób musi pozostać w świątyni, by orędować za bezpiecznym powrotem wyruszających. Ilość przebytych i tym samym otoczonych modlitwą miejsc zależna jest od frekwencji – Jeśli jest mało osób, wtedy formujemy 3 patrole, bo ktoś musi zostać w kościele i modlić się „osłonowo” przed Najświętszym Sakramentem. Im więcej jest ludzi, tym więcej patroli wypuszczamy. Nikt nigdy nie idzie sam, podobnie do tego, jak Jezus posyłał swoich uczniów, czyli dwójkami – mówi Ewa Lewicka, jedna z organizatorek comiesięcznej akcji.

Łączny czas wyjścia na miasto wynosi maksymalnie godzinę, ponieważ uczestnicy umawiają się w kościele zazwyczaj na godz. 13.30 na błogosławieństwo końcowe. Przed akcją można zgłaszać miejsca, do których pragnie się dotrzeć. Modlitwy prowadzone są za mieszkańców poszczególnych ulic, parafii, ale również za urzędy, szkoły, placówki medyczne itp.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama