Nowy numer 48/2020 Archiwum

Internetowy szlak do Matki

Prawie 40 osób w kościele i co najmniej dwa razy tyle we własnych domach z telefonem w ręce modliło się w intencjach naszej pielgrzymki.

Pielgrzymkowy szlak wiodący do Jezusa przez Maryję będziemy mogli rozpocząć w 2020 roku 29 lipca. „Starzy” pielgrzymi znaleźli jednak sposób, by prowadzenie przez Matkę Bożą nie odbywało się tylko raz w roku przez 10 dni. Tym sposobem są spotkania międzypielgrzymkowe. Najmłodszym pomysłem jest comiesięczna internetowa modlitwa różańcowa.

Już po raz trzeci uczestnicy oraz przyjaciele Pieszej Pielgrzymki Legnickiej zgromadzili się 29. dnia miesiąca, by modlić się za pielgrzymkę. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 21, kiedy to wybrzmiały pierwsze słowa Różańca. Tym razem miejscem modlitwy był kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu, do którego przyszło ponad 30 osób. Co najmniej dwa razy tyle śledziło modlitwę w internecie podczas bezpośredniej relacji z modlitwy. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim oraz bajką na dobranoc. Bo tak kończy się każdy dzień na pielgrzymkowym szlaku.

Następna taka modlitwa odbędzie się już 29 stycznia. Aby wziąć w niej udział, wystarczy odnaleźć na Facebooku nasz profil („Gość Legnicki”) albo profil Pieszej Pielgrzymki Legnickiej i odwiedzić go o godzinie 21.

Jest jednak jeszcze jedna propozycja dla wszystkich, którzy pragną wspólnoty pod okiem Matki Bożej Częstochowskiej. Od kilku lat uczestnicy PPL, a nawet ci, którzy nie mogą się na nią wybrać, na początku lutego jadą na nocne czuwanie na Jasną Górę. Jak sami mówią, jest to dobry czas, aby pół roku po zakończeniu sierpniowej wędrówki przybyć znowu do Matki Bożej i podziękować za dni spędzone na szlaku, pobyć nieco dłużej przed Jej cudownym wizerunkiem, przedstawić swoje intencje oraz zaczerpnąć sił do codziennego życia. W tym roku taki wyjazd odbędzie się 7 lutego. Chętni powinni skontaktować się z ks. Mateuszem Ryckiem, szefem logistyki PPL pod nr. tel. 513 982 146.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama