Nowy numer 43/2020 Archiwum

Legnica. Trzy dni z Matką Bożą Kodeńską przejdź do galerii

Kopia cudownego obrazu zawitała do parafii na Zosinku.

W piątkowy wieczór 13 grudnia w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Wniesiony w uroczystej procesji obraz przekroczył progi świątyni i przez 3 dni będzie w niej dostępny dla wiernych.

- Mszą św. rozpoczynamy wyjątkowy czas - powiedział na początku swojej homilii o. Marcin Szwarc OMI, który wraz z innym Misjonarzem Oblatem o. Adamem Makarewiczem OMI przybył do legnickiej parafii wraz z wizerunkiem Matki Bożej Kodeńskiej.

- Chcemy się spotkać przede wszystkim z Maryją, która jest naszą Mamą. W tym świętym wizerunku daje nam ona doświadczyć nie tylko swojej obecności, ale także miłości i troski, jakimi otacza swoje dzieci - kontynuował kapłan. Duchowny przytoczył m.in. historię mężczyzny, który pokonał rowerem 80 km, by przed obrazem Matki Bożej w Kodniu złożyć śluby abstynencji. Kiedy po 20 latach powrócił do nałogu, wizerunek Matki Bożej odwiedził akurat jego parafię... - Niektórzy powiedzieliby, że to przypadek, ale dla mnie jest to widoczny znak tego, że Matka Boża troszczy się o swoje dzieci - mówił zakonnik.

Misjonarz podkreślił, że obraz, przed który przybyli legniccy wierni, stanowi replikę - To oczywiście nie jest oryginał. Ten bowiem znajduje się w bazylice w Kodniu i nie może jej opuścić. Chcę jednak podkreślić, że kopia, którą mamy przed sobą, też jest wyjątkowa. Powstała w 1977 r., a modlił się przed nią sam Karol Wojtyła, który jako kardynał przybył do Kodnia świętować 50. rocznicę powrotu wizerunku Maryi do tamtejszego sanktuarium - powiedział o. M. Szwarc. - Ona jest tutaj pośród was po to, byście mogli doświadczyć jej bliskości - dodał.

- Jednoczmy się razem przed tym wizerunkiem. Przed Tą, która wszystko rozumie - powiedział ks. Daniel Gołębiowski, proboszcz parafii pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy. Gospodarz kościoła dziękował za obecność również chórowi z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy, który swoim śpiewem uświetnił piątkową liturgię.

Kopia cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej obecna będzie w legnickiej świątyni do niedzieli. Podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego o godz. 21 będzie można przyjąć szkaplerz z wizerunkiem Matki Bożej Kodeńskiej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dokładny plan uroczystości znajduje się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama