Nowy numer 43/2020 Archiwum

Diecezja. Wskazania dla seniorów

Dzięki porozumieniu władz świeckich i kościelnych w najbliższą niedzielę zostanie odczytany bardzo ważny komunikat.

W trzecią niedzielę Adwentu, tj. 15 grudnia we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji legnickiej zostanie odczytany ten oto ważny komunikat:

Apel Miejskiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów,
któremu patronuje i aktywnie wspiera
Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski,
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski ,
Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie.

Szanowni Państwo,

Biuro Miejskiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Legnicy podjęło aktywne działania skierowane przeciwko firmom organizującym nieuczciwe pokazy handlowe, jak również pseudobadania medyczne.

Na skutek tych działań udało się znacznie ograniczyć działalność takich firm. Niestety są miejsca, gdzie nadal są organizowane tego rodzaju prezentacje i zaprasza się seniorów do udziału w nich, kusząc rzekomymi nagrodami i prezentami. Na prezentacjach uczestnicy poddawani są manipulacjom, po których wychodzą z towarami, które nie posiadają wartości za jaką zostały sprzedane, natomiast umowy opiewają na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Dopóki będą chętni, dopóty takie nieuczciwe prezentacje będą organizowane .

Niestety zawsze po takich prezentacjach w biurze Rzecznika Konsumentów pojawiają się wręcz zrozpaczone osoby, którym utrudnia się odstąpienie od umowy, a nawet straszy konsekwencjami prawnymi.

Proszę pamiętać, że konsument ma 14 dni by odstąpić od umowy zawartej na pokazie, jak również od umów zawartych przez telefon, w drzwiach swojego domu. Zachęcam również by zawsze w terminie 14 dni przeczytać dokładnie umowę, a najlepiej uczynić to przed jej podpisaniem.

Apeluję, by wystrzegać się uczestnictwa w tego typu pokazach, jak również proszę przestrzec swoich bliskich – zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich firm dzwoniących z zaproszeniami.

Pomoc można uzyskać u Miejskiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Twoim mieście lub powiecie.

Tomasz Strojek
Miejski i Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Legnicy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama