Nowy numer 43/2020 Archiwum

Legnica. Pierwszy seans ChKF za nami

W sobotę 7 grudnia sala Kina Piast w Legnicy wypełniała się widzami. Nie odbył się tam jednak zwykły seans, lecz inauguracja ciekawej inicjatywy.

Projekcją włoskiej produkcji „Chleb z nieba” rozpoczęła się seria filmów wyświetlanych przez "ludzi z pasją".

W ten sposób zainaugurował swoje działanie Chrześcijański Klub Filmowy. Na pierwszy ogień poszła filmowa opowieść o parze bezdomnych, która na mediolańskim śmietniku odnajduje nie dla wszystkich widoczne niemowlę. Przyciągnęła do kina liczną widownię.

- Tym filmem chcieliśmy przybliżyć tematykę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiona opowieść jest uniwersalna, ponieważ uczy tego, w jaki sposób nowonarodzonego Chrystusa rozpoznawać nie tylko w trakcie Adwentu, ale przez cały rok - powiedział Zbigniew Łęczycki, jeden z założycieli klubu.

Spotkania w kinie nie kończą się jednak tylko wyświetlaniem konkretnych produkcji. Każdy seans ma być poprzedzony wprowadzeniem, a zakończony dyskusją z widzami. O wnioski płynące z obejrzenia filmu „Chleb z nieba” zapytaliśmy wychodzące osoby.

- To jest bardzo głęboki film. Przypomniały mi się święta w pewnej miejscowości. Zorganizowano tam poczęstunek dla bezdomnych. Pytając włodarzy miasta o to, dlaczego nie zajmą się ich problemami mieszkaniowymi, usłyszałam w odpowiedzi, że jest tam noclegownia. Obecni przy stole bezdomni dodali jednak, że owa noclegownia jest zamknięta, a oni sami mieszkają pod mostem - powiedziała Bogumiła Królikowska.

- Dzięki takim filmom wielu odzyska wiarę w drugiego człowieka – dodaje Bożena Makowska, inna uczestniczka wydarzenia zorganizowanego przez Chrześcijański Klub Filmowy.

Organizatorzy proszą o modlitwę w intencji powstałego klubu, a także o pomoc w promowaniu ich wydarzeń. - Razem możemy więcej. Wiemy, że są w Legnicy ludzie, którym również zależy na promowaniu filmów z wartościami. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę - zachęca Zbigniew Łęczycki.

Wyświetlenie filmu „Chleb z nieba” dało początek działalności Chrześcijańskiego Klubu Filmowego w Legnicy. Kolejny pokaz planowany jest na 28 grudnia, kiedy na ekranie Kina Piast wyświetlony zostanie film „Józef i Maryja”. Koszt wstępu na wydarzenie wynosi jedyne 13 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama