GN 42/2020 Archiwum

Wieczorne Roraty przejdź do galerii

Także w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy uczestnikom Rorat towarzyszy postać kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W niektórych parafiach liturgie wotywne do Najświętszej Maryi Panny są sprawowane wieczorem. Tak jest m.in. w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy.

Tutaj Eucharystie są sprawowane tylko raz dziennie, a odbywa się to o godz. 18, w czasie Adwentu Msza św. jest więc także Mszą roratnią. Legnicka wspólnota spod znaku św. Józefa jest niewielka, mimo tego do kościoła parafialnego na pierwsze w tym roku roraty przyszło prawie 30 dzieci. Do tego w ławkach zasiadło drugie tyle dorosłych. Zwyczaj liturgicznego, pobożnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego ma się więc tutaj dobrze.

Również w tutejszej parafii motywem przewodnim dla rozważań stały się materiały przygotowane przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego". Uczestnikom rorat towarzyszyć będzie postać kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w przyszłym roku zostanie ogłoszony błogosławionym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama