Nowy numer 50/2019 Archiwum

Świece Caritas na stole

Od pierwszej niedzieli Adwentu w parafiach diecezji legnickiej rozprowadzane są świece Caritas.

Ostatnio ogólnopolska Caritas przeprowadziła badania społeczne i wyniki pokazały, że nasza akcja z wigilijną świecą jest jedną z najbardziej, o ile nie najbardziej rozpoznawalnym dziełem jakie podejmujemy – mówi Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji akcji są słowa „Świeczka, która tworzy polską wigilię”.

W tym roku na stoły w diecezji legnickiej trafi około 50 tysięcy świec, z 2 mln jakie w tym roku przygotowano w całej Polsce. To dużo. Każda złotówka wydana na zakup świec to wsparcie konkretnych dzieł pomocy dla najbardziej potrzebujących. Pieniądze zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

Idea świątecznej świecy Caritas rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju. Dzięki ofiarności Polaków biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji, udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli. Część pieniędzy zebranych na parafiach zostaje właśnie na nich. Będą przeznaczane na różne formy wsparcia potrzebujących np. dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama