Nowy numer 43/2020 Archiwum

O Duchu Świętym w Bolesławcu

Za nami 5. wyjazdowa sesja Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej im. ks. Marka Adaszka.

W Bolesławcu odbyła się 5. wyjazdowa sesja Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej. Sala w Bolesławieckim Centrum Ceramiki zapełniła się uczestnikami, którzy chcieli posłuchać wykładów o Duchu Świętym.

Do zebranych wygłosili tego dnia konferencję trzej prelegenci. Pierwszym był biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który mówił na temat: „Duch Święty zwołujący lud Boga”. Po nim głos zabrał gospodarz spotkania, ks. Andrzej Jarosiewicz, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu. Mówił on o liturgii jako modlitwie Kościoła w Duchu Świętym. Zwieńczeniem pierwszej części spotkania była prelekcja ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej, ks. Krzysztofa Wiśniewskiego. Przedłożył on słuchaczom treści dotyczące sprawczej mocy Ducha Świętego w liturgii sakramentalnej.

Ks. dr Krzysztof Wiśniewski o Duchu Świętym działającym w liturgii Kościoła.
Gość Legnicki

Jak ważne i trudne są te sprawy pokazały pytania, które pojawiły się z sali po skończonych konferencjach. Wśród kilku pytań pojawiło się chociażby takie, że zadający pytanie zauważają, że niezwykle trudno jest rozmawiają o mocy i sile działania Ducha Świętego w Kościele.

Co jest ważniejsze - bierzmowanie czy spoczynek w Duchu Świętym?
Gość Legnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama