Nowy numer 50/2019 Archiwum

Świecki na konferencji o klerykalizmie u świeckich katolików

Zbigniew Rudnicki z Rady Katolików Świeckich mówił o tym, co według niego niszczy nasz Kościół.

To ostatnie z wystąpień, jakie zostało zaprezentowane podczas konferencji w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Legnickiej. Nosiła ona tytuł "Katolik wobec współczesnej kultury". Organizowała ją Rada Katolików Świeckich działająca przy biskupie legnickim Zbigniewie Kiernikowski. Prezentowany poniżej wykład został wygłoszony przez dr Zbigniewa Rudnickiego, wiceprzewodniczącego tejże Rady.

Wykładowca poruszył bardzo ciekawy i niełatwy temat, który nie był jednak teoretycznym rozważaniem pojęć, ale wynikał z ponad 30-letniego, mocnego zaangażowania prelegenta w życie Kościoła lokalnego. Rudnicki wskazywał na niezwykle groźne pomieszanie postaw relacji w Kościele, które prowadzi do wycofywania się wielu katolików z zaangażowania w jego sprawy. Klerykalizm dotyczy bowiem zarówno osób duchownych, jak i świeckich.

Zapraszamy:

Konferencja: katolik świecki wobec wyzwań współczesnej kultury.
Gość Legnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama