Nowy numer 46/2019 Archiwum

Legnica. Ks. prof. Bortkiewicz mocno o współczesnej kulturze

Zapraszamy do wysłuchania wykładu ks. prof. Pawła Bortkiewicza.

W sobotę 9 listopada br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy odbyła się debata o katolikach we współczesnej kulturze. Zorganizowała ją Rada Katolików Świeckich działająca przy biskupie legnickim.

Wśród prelegentów był ks. prof. Paweł Bortkiewicz z Poznania. Wygłosił on wykład zatytułowany "Katolik – człowiek wiary i rozumu".

Kapłan przedstawił swoje spostrzeżenia odnośnie wielkiego zamętu, jaki panuje obecnie w życiu ludzi epoki postnowoczesnej. Wynika on z lęku i agresji, jakie rodzą się w wyniku braku celu życia. Cel ten został przekreślony w epoce oświecenia, gdy sztucznie rozbito dwie rzeczywistości - rozum i wiarę.

Konferencja: katolik świecki wobec wyzwań współczesnej kultury.
Gość Legnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama