Nowy numer 46/2019 Archiwum

Legnica. Zebrali bandaże

Uczniowie katolickiej szkoły podstawowej zakończyli niezwykłą zbiórkę.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny zakończyła się zbiórka bandaży na pomoc lekarzom i misjonarzom pracujących w najbiedniejszych krajach Afryki. Bandaże trafią teraz do fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu.

Akcja wspomaga głównie misyjne szpitale w Afryce prowadzone przez polskich misjonarzy świeckich i duchownych. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama