Nowy numer 46/2019 Archiwum

Złotoryja. Święci na ulicach przejdź do galerii

Już po raz 6. ulicami polskiej stolicy złota przeszedł korowód ze świętym.

Złotoryja stworzyła i pielęgnuje swoją nową tradycję - w niedzielę poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych mieszkańcy miasta ze wszystkich trzech parafii: pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej, św. Józefa oraz Narodzenia NMP, spotykają się w tej ostatniej świątyni parafialnej, by stamtąd wyruszyć w pochód ze świętymi.

Początkiem barwnej manifestacji wiary była Eucharystia w lokalnym sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Po niej w procesji wierni ruszyli w pochodzie. Na czele niesione były reprodukcje przedstawiające świętych. Byli to św. Jan Paweł II, św. Jadwiga Śląska, św. Ojciec Pio, św. Faustyna Kowalska, bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

Pochód przeszedł centrum miasta i zakończył się w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Tam zebrani odmówili Litanię do Wszystkich Świętych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama