Krzeszów. Preludium Wszystkich Świętych

Zarezerwujcie sobie czas i koniecznie przyjeździe do sanktuarium w Krzeszowie w najbliższy weekendy.

Świętowania uroczystości Wszystkich Świętych w krzeszowskim sanktuarium rozpocznie się w najbliższą sobotę 26 października Mszą św. o godz. 18.00 w kościele klasztornym, a jej zwieńczeniem będzie uroczyste przeniesienie świętych relikwii do Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie na czas wystawy spoczną w specjalnie przygotowanych gablotach.

Kolejnym punktem programu tego dnia będzie Nocny Koncert Organowy zaplanowany na godz.19.00. W muzyczną podróż po dźwiękach zabytkowych organów Michała Englera zabierze słuchaczy Marek Fronc - absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy oraz laureat międzynarodowych konkursów organowych.

Na godz. 20.00 wszyscy zainteresowani wystawą relikwii są zaproszeni na jej oficjalne otwarcie połączone z tematycznym wykładem. Wszystkie punkty programu tego dnia (z wyjątkiem nocnego zwiedzania) są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Wystawa "Świętych Obcowanie" prezentująca zgromadzone na terenie pocysterskiego opactwa święte relikwie, udostępniona będzie dla zwiedzających od 27 października do 17 listopada. Przez trzy tygodnie odwiedzający Europejską Perłę Baroku turyści codziennie będą mogli zobaczyć zbiór szczątków i przedmiotów świętych w ramach trasy podstawowej.

Jest również propozycja dla tych, którzy zainteresowani są bardziej szczegółowym zwiedzaniem krzeszowskich zabytków. W dwie najbliższe soboty - 26 października oraz 2 listopada - odbędą się nocne zwiedzania, czyli podróże, podczas których zwiedzić będzie można nie tylko wnętrza zabytkowych świątyń, ale także strychy, podziemia i inne niedostępne na co dzień miejsca. Warto zaznaczyć, że nocne przejścia odbywające się w Krzeszowie to coś więcej niż zwiedzanie. Dzięki towarzyszeniu historycznych postaci oraz interaktywnym elementom trasy, turyści wprowadzani są w istną podróż w czasie. Bilety na nocne zwiedzanie dostępne są online na www.sklep.opactwo.eu oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi (plac Jana Pawła II 3, 58-400 Krzeszów).

Zapraszamy także wszystkich, którzy rządni są wyjątkowych przeżyć duchowych na Mszę św., która odbędzie 31 października o godz. 24.00 w Mauzoleum Piastów Śląskich przed ołtarzem Wszystkich Świętych. Głównie ze względu na godzinę jest to Eucharystia kameralna, ale bezdyskusyjnie wprowadzająca najprawdziwsze emocje i przeżycia duchowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..