Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów również w naszym okręgu.
W zeszłotygodniowych wyborach parlamentarnych w okręgu nr 1 niespodzianek nie było. Najwięcej głosów zdobyli kandydaci z list Prawa i Sprawiedliwości. W ławach poselskich z tego ugrupowania zasiądzie ta sama reprezentacja, jaka zasiadała tam przez ostatnie 5 lat. Będą to posłowie Adam Lipiński, Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski oraz Ewa Szymańska. Z list Koalicji Obywatelskiej w Sejmie pojawią się Piotr Borys, Zofia Czernow oraz Robert Kropiwnicki. Jednego posła z naszego regionu wprowadził też PSL i będzie nim Stanisław Żuk. Z kolei na powrocie do parlamentu Lewicy skorzystają nowi posłowie tej formacji Małgorzata Sekuła-Szmajdzińśka oraz Robert Obaz.
Ten ostatni może uważać się za największego szczęściarza tych wyborów w naszym okręgu. Dzięki "lokomotywie wyborczej", jaką była Małgorzata Szmajdzińska i zdobyciu przez nią prawie 42 tys. głosów (z 71 tys. jakie zdobyła cała lista) i podziałowi głosów według metody d'Hondta, jemu do zdobycia wymarzonego mandatu wystarczyło "zaledwie" 4,2 tys. głosów. Dla przykładu czwarty wynik Koalicji to osiągnięcie Ewy Drozd (ponad 9,7 tys. głosów) ale ono nie jest premiowane mandatem poselskim. Tak samo jak wynik innej kandydatki KO - Iwony Krawczyk (prawie 8 tys. głosów). Przegranym może czuć się także Ryszard Zbyrzyzny z Lewicy, którego wspomniany Robert Obaz wyprzedził o zaledwie... 98 głosów.
Najsłabszą jedynką w regionie był lider listy PSL Stanisław Żuk, który zebrał około 7,7 tys. głosów. Najlepszą jedynką była zaś wspomniana wyżej Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.
Na naszym terenie były trzy okręgi do Senatu i wszystkie miejsca zdobyli kandydaci PiS - Dorota Czudowska, Krzysztof Mróz oraz Rafał Ślusarz. D. Czudowska uzyskała 86 tys. głosów, K. Mróz 48 tys. a R. Ślusarz 39 tys. Z tym że D. Czudowska wyprzedziła drugiego kontrkandydata o 23 tys. głosów, K. Mróz wyprzedził swojego przeciwnika o 1,2 tys. głosów, a R. Ślusarz swojego o 2 tys.