Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bolesławiec. Przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych

W Bolesławcu odbyło się drugie nabożeństwo w duchu Taizé. Wyjazd do Wrocławia coraz bliżej!

W piątkowy wieczór 11 października Bolesławiec stał się miejscem kolejnej modlitwy w duchu Taizé przygotowującej wiernych diecezji legnickiej do 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé organizowanego we Wrocławiu, które ma odbywać się od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r. Gospodarzem modlitwy była parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na tę okazję świątynia została udekorowana charakterystycznymi szarfami i licznymi świecami. W centralnym miejscu stanęła ikona krzyża, i dwie mniejsze: ikona przyjaźni - Chrystus i św. Menas - i Maryi Matki Pojednania - której szarfy wychodzą poza ramy ikony.

Śpiewy kanonami Taizé były przeplatane chwilami ciszy i Bożym słowem, całość odbyła się w klimacie medytacji i kościele skrytym w półmroku.

Na spotkaniu obecni byli dwaj wolontariusze - Mateusz z Częstochowy i Marcin z Lublina, którzy już działają przy centrum przygotowań we Wrocławiu i swoim słowem - świadectwem, służą wiernym w całej Polsce.

- Tutaj niespodziewanie dla siebie znalazłem wspólny język z innymi, poznałem ludzi z całego świata - bo nie przyjechali tam tylko Europejczycy. Mogłem wymienić się z nimi doświadczeniem wiary, sam jestem zaskoczony, jak różnie można przeżywać wiarę, to, co tutaj widzimy w Polsce, jak my ją przeżywamy - jest bardzo bogate i ciekawe, ale też jest ciekawe, jak inni to przeżywają - wtedy widzimy, co w nich i w nas jest wyjątkowego. Zapraszam Was do Wrocławia, abyście sami mogli to przeżyć, zobaczyć, jak ta wspólnota działa na człowieka. Spotkanie odbywa się po świętach - polega na wspólnych modlitwach, posiłkach, warsztatach. Jadąc do Wrocławia będziemy ugoszczeni przez rodziny, w parafiach lub szkołach. Samo spotkanie z drugim człowiekiem, którego normalnie nigdy byśmy nie poznali, jest warte tego by przyjechać, zobaczyć, doświadczyć - mówił Marcin z Lublina

Kolejne nabożeństwa Taizé odbędą się w naszej diecezji w piątki, zawsze o godz. 19.30:

  • 18 października - Jelenia Góra, bazylika mniejsza pw. św. Erazma i Pankracego;
  • 25 października - Zgorzelec, parafia  pw. św. Józefa Robotnika;
  • 15 listopada - Legnica, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Więcej informacji o spotkaniu we Wrocławiu i organizacji wyjazdu można uzyskać u księdza Piotra Kruczyka z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu: tel. 661 231 211, e-mail: petruskruczyk@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama