Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bolesławiec. Ordo Iuris tłumaczy...

Zapraszamy do odsłuchania ciekawego wykładu o sposobach ochrony naszych praw konstytucyjnych.

W Zgorzelcu i Bolesławcu odbyły się spotkania samorządowców oraz osób zainteresowanych problemem gender i ideologii LGBT z przedstawicielami ogólnopolskiej organizacji Ordo Iuris.

Ordo Iuris jest środowiskiem prawniczym, które zawiązało się w 2012 r., jak mówią sami założyciele, z potrzeby zajęcia się profesjonalnym prawniczym wsparciem podstawowych wartości konstytucyjnych, m.in. rodziny, małżeństwa, rodzicielstwa, wolności wyznania. – To była noc konserwatywnych środowisk. Każdy, kto zajmował się ochroną rodzin, był wyśmiewany. Wyśmiewane były chociażby rodziny wielodzietne. Dostrzegliśmy konieczność, by występować w imieniu marginalizowanych środowisk. To był też czas, gdy zaczęły powstawać organizacje prorodzinne. To wtedy zakiełkowały Marsze dla Życia i Rodziny – mówili prawnicy.

Temat spotkania brzmiał „Prawa rodziców i ochrona dzieci przed demoralizacją”. Prawnicy pokazywali szereg przykładów sytuacji w Polsce i krajach Unii Europejskiej, gdzie łamane są podstawowe prawa człowieka i rodziny. Mówiono chociażby o nadgorliwości służb zajmujących się odbieraniem dzieci rodzicom, np. w Norwegii, Szwecji czy nawet w Polsce, o seksedukatorach zapraszających dzieci (uczniów szkół podstawowych) do skandowania ordynarnych określeń narządów płciowych czy też do ich rysowania.

Poniżej nagranie ze spotkania:

"Obrona dzieci i rodzin przed polityką gender i ideologią LGBT"
Gość Legnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast