Za rok ze św. Janem Pawłem II

Księża przewodnicy Pieszej Pielgrzymki Legnickiej spotkali się, by podsumować tegoroczną pielgrzymkę i zacząć planować przyszłoroczną.

Dopiero co opadł kurz po tegorocznej wędrówce ku Matce Bożej Częstochowskiej, której przebieg można prześledzić TUTAJ, a już ruszyły przygotowania do przyszłorocznej pielgrzymki. Podczas legnickiego spotkania oprócz samego podsumowania i omówienia spraw technicznych z tego roku padły już pierwsze ustalenia dotyczące przyszłorocznej pielgrzymki. Będzie to już 28. takie wydarzenie w historii diecezji legnickiej. W tej chwili znana jest trasa i termin.

Piesza Pielgrzymka Legnicka wyruszy z Legnicy 29 lipca, a na Jasną Górę dotrze 7 sierpnia 2020 roku. Trasa przemarszu kolumny będzie identyczna do tegorocznej i będzie przebiegała przez Ujazd Górny, Tyniec Mały, Oławę, Czepielowice, Brynicę, Zębowice, Pawonków, Lisów, Blachownię. Wiadomo też, że w miejscowości Szydłowice, gdzie pielgrzymi mają dotrzeć 1 sierpnia br., dwoje pielgrzymów, Krzysztof i Karolina, będzie udzielało sobie sakramentu małżeństwa. Wiadomo też, że będzie nabożeństwo odbywające się na tzw. górce przeprośnej.

Co do hasła tych rekolekcji w drodze, na razie trwają rozmowy. Ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik PPL, uchylił rąbka tajemnicy już podczas Epilogu w Legnickim Polu. Otóż w 2020 rok będziemy wspominać 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, dlatego hasło będzie nawiązywało do jego nauczania. Jemu będą też podporządkowane konferencje oraz tematy nabożeństw.

Ks. Mateusz Rycek zajmujący się sprawami logistycznymi już teraz zaprasza na wielkie nocne czuwanie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasnej Górze. Odbędzie się ono z 7 na 8 lutego 2020 roku. Będzie to czwarty taki wyjazd pielgrzymów. Jak sami opowiadali "Gościowi Legnickiemu" w lutym br., taki wyjazd daje możliwość wielogodzinnej, spokojnej modlitwy przy Matce Bożej Częstochowskiej. Tego czasu nie ma, co może się wydawać nieco paradoksalne, na zakończeniu pieszej wędrówki 7 sierpnia. Wtedy daje o sobie znać zmęczenie wielodniowym marszem, jest to też szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze. Dlatego kilka lat temu powstał pomysł, by zorganizować swoistą "popielgrzymkową" pielgrzymkę, by można było się dłużej pomodlić. Więcej informacji udziela ks. Mateusz tel. 513 982146.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..