Nowy numer 46/2019 Archiwum

Wolność w trzeźwości

Lubin po raz drugi będzie obchodził Święto Niepodległości na wielkim balu. Są jeszcze wolne miejsca.

W zeszłym roku, na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, w Lubinie zrodziła się przepiękna idea – balowego świętowania tego wydarzenia. Już teraz środowiska Domowego Kościoła oraz Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego z Lubina zapraszają na II Bal Niepodległości, który odbędzie się 9 listopada.

– Wszystko zaczęło się od tego, że zostaliśmy zaproszeni na taki bal do Wrocławia. Odbywał się on tam po raz siódmy czy ósmy. Oczywiście w formie bezalkoholowej. Sami jesteśmy wodzirejami prowadzącymi imprezy bez alkoholu. Bal we Wrocławiu był związany ze Świętem Niepodległości. Na sali – prawie 200 osób. Wszyscy trzeźwi, wszyscy świetnie się bawią. Wróciliśmy do domu urzeczeni taką formą świętowania, a że akurat zbliżała się 100. rocznica odzyskania niepodległości, spróbowaliśmy zorganizować coś podobnego w Lubinie – mówią Izabela Korzec i jej mąż Paweł.

Mężczyzna wspomina, że przez 20 lat swojego życia nie wyobrażał sobie dobrej zabawy bez alkoholu. Do czasu, gdy prawie dwie dekady temu przystąpił do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która propaguje ideę życia w trzeźwości. Takie życie ma prowadzić do pełnej wolności. – Jesteśmy muzykalnym i tańczącym małżeństwem. Gdy wstąpiłem do KWC, postanowiliśmy przejść szkolenie dla przyszłych wodzirejów organizowane przez Ruch Światło−Życie w Katowicach. Tam też trafiliśmy na zabawę prowadzoną przez wodzirejów. Całkowicie bezalkoholową. Proszę mi wierzyć, to była chyba najlepsza zabawa w moim życiu. Ksiądz Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło–Życie i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wielokrotnie wskazywał na istnienie wielkiego zagrożenia dla ludzi. − Zagrożeniem tym − mawiał − jest nie tylko utrata wolności zewnętrznej, ale głównie utrata wolności wewnętrznej – deklaruje

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama