Nowy numer 03/2020 Archiwum

Licencja na śpiewanie

Namów kolegę i wybierz się na „ministudia” z czytania i śpiewania.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej diecezji legnickiej rozpoczyna przyjmowanie kandydatów na diecezjalny kurs lektorów i psałterzystów z rozszerzoną funkcją kantora, który rozpocznie się w październiku tego roku. Kurs lektorski jest skierowany tylko dla starszych ministrantów – od klasy VII szkoły podstawowej. Dla dziewcząt (również od klasy VII) skierowana jest propozycja kursu psałterzystów. Zajęcia odbywać się będą w domu Caritas w Legnicy od drugiej połowy października.

Kurs zakończy się w weekend 24–25 kwietnia 2020 r. uroczystością udzielenia błogosławieństwa do pełnienia funkcji w legnickiej katedrze. Zgłoszenia przyjmuje ks. Mateusz Rycek, przewodniczący Diecezjalnego Zespołu Duszpasterstwa Służby Liturgicznej (tel. 513 982 146 lub drogą elektroniczną: ministrant@diecezja.legnica.pl). Funkcja lektora, psałterzysty oraz kantora jest bardzo ważna w zgromadzeniu liturgicznym. Przypominał o tym biskup Marek Mendyk podczas ostatniej promocji i błogosławieństwa. – W Dziejach Apostolskich odnajdujemy relacje autora o ogromnej wierze i odwadze apostołów do głoszenia Słowa. Oni nie byli wielkimi mówcami. Jednak Bóg dokonywał przez nich wielkich rzeczy. Oznacza to, że to nie od nas samych, ale od więzi z Panem zależy możliwość dotarcia do tysięcy osób przez jednego człowieka. Wy zostaliście wybrani przez Pana do pełnienia tej funkcji. Wybory Pana zawsze są tajemnicą i wielkim zaproszeniem. Chciałbym, żebyście głosili Słowo z wiarą. Ono jest zawsze czyste, święte, najzdrowsze. Po prostu słowo życia. Wnika w nasz organizm, który nie jest wcale czysty, święty i zdrowy. Wnika w nas jednak i jest lekarstwem na nasze zatrute myśli – tłumaczył biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama