Nowy numer 07/2020 Archiwum

Przyjechali, by być w Bogu

− Każdy z nas zmaga się z jakąś niepełnosprawnością. Dlatego przychodzimy do Matki − mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

Już po raz 20. w pierwszą sobotę września do krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przyjechali wszyscy ci, którzy na co dzień doświadczają swojej niepełnosprawności, a także ich rodziny, przyjaciele, wolontariusze i duszpasterze.

Hasłem przewodnim pielgrzymki do Królowej Sudetów były słowa: „Maryja − Oblubienica Ducha Świętego”. Liturgii w samo południe przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Witając zebranych, podkreślił, że przecież każdy z nas w jakiś sposób zmaga się z jakąś niepełnosprawnością.

− Dlatego przychodzimy do Matki, która otrzymała szczególny dar i łaskę stania się matką Syna Bożego. Jednak ona w tym wybraniu przez Boga musiała też doświadczyć całego szeregu trudności, swego rodzaju niepełnosprawności. Nie była w stanie zabezpieczyć swojemu Synowi tego wszystkiego, co można powiedzieć, że „chcielibyśmy, żeby było”. Przychodzimy więc do Niej jako do Matki, która uczy nas zawierzania siebie i sobie powierzonych ludzi Bogu. Uczy nas, jak nieść nadzieję, jak w sytuacjach, które wydają się bez perspektyw, mieć siłę, by iść dalej. Chcemy się uczyć od Maryi tego bycia w obietnicy Boga. Maryja, ucząc nas tego wszystkiego, usprawnia naszą niepełnosprawność − mówił hierarcha.

Głównym organizatorem pielgrzymki była Caritas Diecezji Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama