Nowy numer 04/2020 Archiwum

Bizancjum w bazylice

Krzeszowskie sanktuarium gościło znakomity chór śpiewający muzykę cerkiewną.

Wydarzenie, jakie miało miejsce w sobotę 7 września, wpisują się w wielowiekową historię krzeszowskiego Domu Łaski Maryi, gdzie króluje ikona Matki Bożej Łaskawej wprost nawiązująca do duchowości wschodniego chrześcijaństwa.

W ramach 54. dolnośląskiego festiwalu Wratislavia Cantans w krzeszowskim sanktuarium zagościł bizantyjski chór z Grecji z programem ujętym w słowach „W cieniu Świętej Góry Athos”.

W trakcie półtoragodzinnego koncertu słuchacze dzięki utworom ku czci Bogurodzicy czy też tradycyjnej muzyce ze Świętej Góry Athos przenieśli się wgłąb wschodniego mistycyzmu.

Wszystkie wykonywane utwory należały do kanonu prawosławnej liturgii godzin zwanej Horologion.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama