Nowy numer 04/2020 Archiwum

Urodziny z aniołem

− Dzisiaj szczególnie jest potrzeba przyzywania pomocy Matki Bożej i św. Michała Archanioła – mówił bp Stefan Regmunt w Złotoryi.

W niedzielę 8 września, a więc w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, parafia w Złotoryi obchodziła swój doroczny odpust. Centralnym wydarzeniem była Eucharystia odpustowa. Przewodniczył jej biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt.

Hierarcha przez wiele lat pracował w naszej diecezji jako biskup pomocniczy, o czym kilkukrotnie wspominał podczas swojej wizyty. W homilii wskazał na opatrznościową decyzję Episkopatu Polski, która pobłogosławiła peregrynacji figury św. Michała Archanioła po Polsce.

Biskup wskazał, że dzisiaj zauważa się coraz większą potrzebę poszukiwania pomocy w walce ze złym duchem i ideami przez niego podsuwanymi, które dotarły też do naszej ojczyzny. W ten sposób nawiązał do figury św. Michała Archanioła, którą poświęcił po zakończonej liturgii, a która stoi na zewnątrz świątyni – w jednej z wnęk muru kościoła parafialnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama