Nowy numer 04/2020 Archiwum

Warszawa. Promocja "Buntu" w telewizji

Jutro rano ks. Tomasz Metelica, kapłan z diecezji legnickiej, pojawi się w TVP.

O 9.00 na TVP2 w programie "Pytanie na śniadanie" będziemy mogli zobaczyć ks. Tomasza Metelicę, panią Anetę i jej syna Kamila. Zostali oni zaproszeni do programu ze względu na niezwykły pomysł, o którym już pisaliśmy w "Gościu Legnickim".

Kamil urodził się z ciężką wrodzoną wadą – zespołem niedorozwoju lewego serca (HLHS), co w dużym skrócie oznacza, że ma tylko pół serca. Ksiądz Tomasz poznał codzienną walkę jego rodziców o normalne życie dla chłopca, a ta stała się inspiracją dla wielu osób, by pomóc. Nie tylko Kamilowi, ale i innym potrzebującym osobom. Nie z litości, ale dzięki jego inspiracji. Kilkanaście osób powołało fundację o nazwie CorAdCor, czyli serce do serca.

Warszawa. Promocja "Buntu" w telewizji   Ks. Tomasz Metelica. Jędrzej Rams /Foto Gość

Serce dla inicjatywy otworzył ks. Tomasz Metelica, kapłan diecezji legnickiej, studiujący obecnie w Rzymie. Tam wpadł na pomysł napisania powieści. Takiej „niekościelnej”, nieco awanturniczej, ale z mocnym przesłaniem. Czy mu się to udało, można już teraz sprawdzić na stronie internetowej xmetelica.eu, gdzie znajduje się kilka pierwszych rozdziałów powieści. „Bunt” jest opowieścią o tajemniczym wędrowcu i pewnej rodzinie, których losy niespodziewanie się splatają… Rafael, bo takie imię nosi przybysz, wzbudza niemałe zainteresowanie żołnierzy w miejscowej gospodzie. Po starciu z nimi opuszcza wioskę, rezygnując z noclegu w karczmie, jednak miejscowy farmer z jakiegoś powodu postanawia zatrzymać nieznajomego pątnika i przyjąć go pod swój dach. Wędrowiec, nie spodziewając się takiego gestu, po kłótni z żołnierzami przyjmuje zaproszenie i razem udają się do prostej, wiejskiej chaty. Żaden z nich nie wie, że ten prosty gest odmieni losy świata. W tym właśnie miejscu rozpoczyna się opowieść, w której czytelnik będzie mógł przeżyć zaskakującą przygodę i podróż u boku Rafaela – do celu, do jakiego on sam dąży już od dwudziestu lat.

Co z pozostałymi rozdziałami? Co kryje zakończenie książki? Odpowiedź na te pytania będzie można poznać pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednia liczba osób, które wesprą wydanie 3 tys. egzemplarzy książki „Bunt”. Zbiórka odbywa się na portalu www.zrzutka.pl (TUTAJ). Autor przekazał prawa oraz przyszłe zyski ze sprzedaży książki na pomoc Kamilowi i jego rodzicom.

I właśnie o tym opowiedzą jutro w TVP2 w programie "Pytanie na śniadanie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama