Nowy numer 04/2020 Archiwum

Legnica. Nowy rok szkolny przejdź do galerii

Blisko 440 tys. młodych Dolnoślązaków rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny i katechetyczny.

W poniedziałek 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Na Dolnym Śląsku do ław szkolnych powędrowało tego dnia 440 tys. uczniów. Wśród nich byli też ci z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Legnicy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla województwa dolnośląskiego odbyło się w tym roku w Bolesławcu. Wzięła w nim udział m.in. Marzena Machałek, wiceminister edukacji. Najpierw wszyscy modlili się w bolesławieckiej bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, a sama gala otwarcia odbyła się w świeżo wyremontowanej siedzibie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.

Rok szkolny zakończy się 26 czerwca 2020 roku. Ferie zimowe w województwie dolnośląskim przypadną zaś na dni między 10 a 23 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama