Nowy numer 04/2020 Archiwum

Diecezja. Będą bili w dzwony

Dzisiaj o godzinie 14 we wszystkich kościołach diecezji legnickiej zabiją dzwony.

W niedzielę 1 września 2019 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, a także ponad czterdziestu delegacji zagranicznych, w tym głów państw i szefów rządów, przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz wszystkich innych przybyłych gości. Zwieńczeniem uroczystości o godzinie 14.00 będzie moment, w którym Prezydent Rzeczypospolitej wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem Pamięć i Przestroga.
(fragment listu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowanego do biskupów polskich)

Biskup Legnicki, odnosząc się do wspomnianego listu, zwraca się z prośbą do wszystkich księży proboszczów, aby 1 września 2019 roku (niedziela) o godzinie 14.00 rozbrzmiały dzwony we wszystkich kościołach znajdujących się na terenie diecezji legnickiej, stanowiąc wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili ojczyzny.

Dzwony w legnickiej katedrze - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama