Nowy numer 32/2020 Archiwum

Banja Luka. Teraz proces może ruszyć

Delegacja z diecezji legnickiej oficjalnie przekazała dokumenty dotyczące badań historycznych Sługi Bożego ks. Antoniego Dujlovića.

Na przełomie lipca i sierpnia diecezję Banja Luka odwiedziła delegacja z diecezji legnickiej. Celem wizyty było przekazanie wszystkich dokumentów, jakie powstały w trakcie prac polskiej diecezjalnej komisji historycznej badającej archiwa związane z życiem i śmiercią Sługi Bożego ks. Antoniego Dujlovicia. Bez nich nie można było podjąć następnych kroków w procesie beatyfikacyjnym.

Jak czytamy na stronie internetowej diecezji Banja Luka, jej ordynariusz bp Franjo Komarica z wielką radością i wdzięcznością odebrał wszystkie potrzebne materiały i ponieważ one były niezbędnym elementem dalszych prac nad procesem wspomnianego kapłana. Biskup podziękował im „najserdeczniej” i poprosił ich o przekazanie „szczerej wdzięczności” pozostałym członkom Komisji, a także wszystkim innym licznym rodakom, którzy z miłością zaangażowali się w proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Kapłana Ante Dujlovica poprzez modlitwę, wsparcie finansowe lub poprzez przekazywanie prawdziwej informacji o tym wiernym i wiarygodnym świadectwie wierności Chrystusa i Jego Ewangelii oraz wierności Mu wiernych.

Biskup Komarica szczególnie podziękował na piśmie biskupowi legnickiemu Zbigniewowi Kiernikowski za wyrozumiałość i cenną współpracę w tym wspólnym dziele kościelnym, ponieważ błogosławiony Anto Dujlovic będzie błogosławionym zarówno diecezji Banja Luka jak i Legnica, tak narodu chorwackiego jak i polskiego, w którym jego byli parafianie i ich potomkowie mieszkają na terenie diecezji legnickiej od 1946 r.

Na stronie diecezji Banja Luka ukazało się też tłumaczenie tekstu o zakończeniu prac polskiej komisji, który ukazał się w Gościu Legnickim - U POLJSKOM ČASOPISU OBJAVLJEN ČLANAK O SVEĆENIKU-MUČENIKU ANTI DUJLOVIĆU

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama