Nowy numer 41/2019 Archiwum

Krzeszów czeka!

Nie mogłeś pójść na Jasną Górę? Nic straconego! Ruszaj do Krzeszowa!

To będzie już 15. piesza pielgrzymka do Krzeszowa na Wielki Odpust Krzeszowski. W tym roku, wzorem poprzedniego, nie wyjdzie jednak z Legnicy ale z Jeleniej Góry. Dlatego cała trasa zajmie jedynie dwa dni.

Kto chce wyruszyć do Matki Bożej Łaskawej musi zarezerwować jedynie 13 oraz 14 dzień sierpnia. Hasło mini-rekolekcji brzmi „Zdrowaś Maryjo łaski pełna”. Odwołuje się ono do pozdrowienia anielskiego wypowiedzianego podczas zwiastowania, a także do modlitwy różańcowej ale również do przymiotu obrazu Matki Bożej czczonego w bazylice krzeszowskiej. Matka Boża zwana jest tam Łaskawą a wchodzących do bazyliki mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie wita łaciński napis: „Domus Gratiae Sanctae Mariae” czyli Dom Łaski Matki Bożej.

Ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik także tej pielgrzymki, zaprasza do wyruszenia na diecezjalny odpust przypadający 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Trasa do Krzeszowa będzie wiodła przez Dąbrowice (lokalne sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej), Janowice Wielkie (nocleg), Raszów, Kamienną Górę aż do Krzeszowa. W środę 14 sierpnia około 17.30 pątnicy wejdą przed słynący cudami obraz a o 18.00 rozpocznie się Eucharystia dla pątników.

Istnieje możliwość pozostania w Krzeszowie na kolejny nocleg, tak by można było wziąć udział w Wielkim Opuście Krzeszowskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL